Slovenians only, trying to figure out how to help you cash YOUR GAINS 0% so no spam

Dragi rojaki, bi se dalo uporabiti našo zakonodajo, ki omogoca 0% obdavčitev prihodkov kriptovalut iz naslova trgovanja za fizične osebe?

A la: iz tujine nakažejo kovance, ki jih za premijo unovcimo in pošljemo sredstva pošiljatelju?
Razprava na to temo

Try Skrill.com

Speak in enlgish. I am interested in this topic too

Za fizične osebe je 0% z dokazi, da so sredstva dejansko iz kriptovalut (aka zgodovina transakcij itd), torej, da se dokaže izvor.

> Slovenians only
> Long explicative title in English

Faggot just wanted to brag about his 0% tax

No spamming fuck off

I wrote it in English so that you understand not to spam retard

Se pravi če pride iz neke X denarnice na katero nisi nakazal sredstev ne bo nič iz tega?

Daj vladi še več razlogov, da obdavči kripto trgovanje..

Niti ne, ker bo še vedno legalen izvor, bo pa potrebno veliko več birokracije, da nisi zadev "ukradel".

Pa doBro samo razprava je
A misliš da cerar bere?

Morda Janša dobi kakšno idejoXD

Edina stvar, ki jo te vladne pijavke obvladajo je uvajanje novih davkov. Ko se bo razvedelo, da ljudje iz tujine perejo dnar pri nas in to brez davkov, si lahko zamisliš kakšna bo reakcija. Ne bo iz danes na jutri...bo pa prej kot če ne bi bilo takih zlorab.

To bi se dalo posredovalnico uredit. Samo bi se mogu kdo manj finančno retarding od mene lotit

Verjamem, samo idejo sem vrgel.

*retardiran

Zaenkrat smo še oaza in to celo z 0% davka. Ko bodo politiki zavohali denar in uvedli davek bo šlo pa vse v kurac. Namesto 1-5% (da bi še vedno ostali privlačni za tujce) bodo retardi nabil 20-30% misleč, višji davek, več dobička. Vsi tujci bodo šli drugam, mi bomo ostali pa brez tujega kapitala+še davek bomo mogli plačat. Še tisto kar bi lahko brez problema izkoristili, naši politiki zajebejo, ker ne vidijo 1 dan pred sabo.

bump

desu se mi zdi 20-30% čist fer

A ti mal bejtaš model?

Don't you faggots have peer-to-peer exchangers?

Kaj pa bitins in bitnik? Oni delajo praktično isto stvar, vsak iz tujine se lahko registrira in pride k nam dvigniti kes. Celo iz bankomata.
Samo oni nimajo Veeky Forums imenika strank:D

Čist fer je 0%. Moraš vedt d ko trguješ, daš ti notr prihranke, ki so ti jih že obdavčl. Zakj bi ti jih pol še enkrt, ko jih vn vzameš?
Vse kar hočem je met zidanco, pa še to me bo država pofukala predn bom dost zaslužu.

> YOUR GAINS 0% so no spam
To na mehko urejeno sicer že imamo. Na Morotu lahko kupiš zlato za BTCje. Tisto zlato lahko potem spet na morotu direkt menjaš za € neobdavčeno. Oni sicer delajo tudi mednarodno dostavo zlata in drugje potem zlato običajno tudi ni obdavčeno.

cont....

Zarad takih retardov bomo pol vsi drugi najebal.

Jst bi pa eno bajto s kojni sezidu sam mal slabo kaže. 50% dol zadnje par dni. O.o

Evo, koroski slovenec tuki, zivim v avstriji pa nimam SLO drzavljanstva. ce zdaj kolegu iz slovenije posljem kriptovaluto in on na svoj racun outcasha, bo potem nekdo moral placati davke?

Ne se bat. Nc ne bo iz tega. Smo prevc posrani slovenckI da bi kdaj se mi kej zaslužili.

Sam idejo sem dobil no porkodijo

Zdej, drugače pa ni nujno, da je možno tisto, kar ti sprašuješ; torej, urediti neobdavčeno dvigovanje denarja za tujce. Običajno ima vsaka država zakonodajo glede davkov takšno, da mora njen prebivalec plačati najprej davek v državi, kjer storitev opravlja (v Sloveniji bi potem to bilo 0%), potem pa DOPLAČATI razliko svoji matični državi, tako da v tej drugi fazi mora odplačati cel davek.


Vlade so zadržane pri obdavčevanju kriptovalut zato, ker vedo, da bodo visoke davčne stopnje pospešile prehod kriptovalut v mainstream. Naprimer, če imaš 20k€ v BTC boš raje to menjal v USDT in potem iskal trgovino, ki to sprejema, pa tudi če je spletna, pa da je treba malo ćakat in da je malo dražja, kot pa da bi plačal nekaj deset procentov davka.

CAPP
Ti boš pršu na deci, js bom pršu pa jahat.

Jel netko koristi austrijsku Bitpandu možda?
t. ne-slovenski pleb

Ajde recmo 15% da bo enak k loterija

Niti ne sprašuj teh pičk tukej ker se bojijo samo svoje sence.
Ti bodo rekli da pride FBI na vrata samo zaradi tega vprasanja

I'm out

Kako mogu iz Hrvatske iskšeirati kod vas aplskih Hrvata?

No, kakorkoli, države imajo običajno urejeno,da je treba potem davek doplačati na domačo raven. Zato v Sloveniji tako gonimo zdomce in vse te ljudi.

Ena od zanimivosti EU je kvečjemu, da lahko ti v tuji državi zahtevaš, da najprej zadevo kupiš neobdavčeno in se zavežeš, da boš plačal davek glede na svojo matično državo. To pomeni, da bi Slovenec lahko kjerkoli v EU dobil neobdavčene kriptovalute.

Tokrat imamo še eno priložnost, da postanemo podalpska švica in mocno upam, da nas ne bo politika spet zajebala.

Ja, samo jednom da sam kupio eth. Bez problema. Visa nakazilo v par sekundah, i idemo dalje

>Smo prevc posrani slovenckI da bi kdaj se mi kej zaslužili.
Slovenci smo na samem vrhu po kriptovalutah. V bistvu je tle enormno prodora. Bitstamp, Gatehub, to je vse Slovensko. Med prvimi smo imeli BTCbankomat, etc. Na področju kriptovalut smo glede na prebivalca na samem vrhu in to z velikim naskokom.


ne, kolikor jaz razumem ne

Z bitkojni sm mislu:)

>upam, da nas ne bo politika spet zajebala.

črnec, prosim, koliko časa živiš v sloveniji?

Drugače pa, jaz svetujem, da se gre v eno drugo smer. Da bi se naredilo eno enormno spletno štacuno, alla mimovrste (ok, lahko za začetek nekoliko manjšo, bolj specifično orientirano, recimo samo na elektroniko) in da ta spletna štacuna sprejema recimo USDT.

Zraven moreš seveda najprej imet svoj exchange, alla bitstamp, gatehub....

Imaš čisto prav, sedaj je treba samo zagotoviti, da ohranimo pogoje, v katerih lahko uspevamo in se razvijamo na področju kriptovalut. Začetek je zelo dober.

Glede kriptovalut sploh niso tako prifuknjeni. Pomojem zato, ker ni še noben politik v tem biznisu. Ko bo prišel kak Golobič mlajši se bozačelo sranje. Majkemi ta tip bi svoje šitkojne prodajal vladi.

Od rojstva. Sicer pa s čim ima to veze?

Very true. I wish that for you. Croatia is too diverse for that. if Istria, Dubrovnik or Central Croatia (which would basically be another Slovenia) broke down into regions and didnt pay taxes to Chinese tier buerocracy and the poor Slavonia and Lika, we'd actually also do very well like everyone thought we would. but Croats are kinda too stupid for all that

Golobič je car. Bil je poštenjak med tatovi, zato je sedaj tudi politično mrtev. Model je bil proti TES6 že takrat, ko je Lahovnik v parlamentu zavajal ter vodu Pahorja za nos k enga cucka.

A kdo ve a ti lahko furs kej teži zarad rezidenstva če živiš v tujini in v slo nimaš davčnega rezidenstva?

Bo treba mal zlobirat vlado z vsem tem kapitalom, ki ga ustvarjamo s kriptovalutami.

*v primeru da narediš cashout v sloveniji mislim

>Začetek je zelo dober.
Jap. Samo mainstream pa to sploh niti malo ni. Sej sploh, je pri kriptovalutah tako, da trenutno delujejo p načinu ponzijeve sheme. Uporabe ni praktično nič, glede na velikost trga. Vsi samo kupujemo z idejo, da bo to nekoč uporabno. Čem rečt, vsi kupujejo kriptovalue, da z njimi kupijo druge kriptovalue in potem imajo kriptovalute.

Mislim, da se politika ne bo preveč usrala na narod glede kriptovalut, ker itak nimamo več tolarja in ne morejo več printat. Mogoče se motim. No, tudi glede torentiranja in avtorskih prvic nas niso preveč zajebali.

Veeky Forums is an english only board, enjoy your bans

лoл цeй тpeд

Fuck off. It is just one thread with our flag on it.

ma valda neb spraseval tega tu, mam prijatelje doli ki bi mi lahk to zrihtal.

oki hvala, sam da me naojo slovenci nasrali pri österreichisches finanzamt da si neke davke sparam

...

OK, tisto glede TEŠ 6 mu je res ratalo.

Drugače pa mi njegova Ultra in kako jo je posilil v študentske bone in povsod čez ljubljano ni bila všeč. V tem pogledu se mi res zdi kot en prodajalec šitkojnov.

BTW, tip se je dobro nafutral in je danes težek nekaj miljončkov €. Vse iz državnega denarja. Postal minister za visoko šolstvo takoj potem, ko je po 20 letih končno diplomiral, pa take.

Pri tvojem prijatelju najbrš ne bi bilo problemov. Samo kako bi potem on nakazal tebi denar? Hipotetično...kakšen razlog bi dal avstrijskim organom, da ti je prijatelj nakazal pol milijona€?
Tukaj pride do dejanskih zapletov.

Ok, ali kdo ve za moj primer:

Narudaril sem cca 3 ethereume, s katerimi sem potem ogromno trgoval (cca 3 mesece vsak dan vsaj 10 tradeov) in sem prilezel nekje na 17k$

Če si jih izplačam, je to še vedno 0% davka? Ali se šteje kot dohodek glede otroških dodatkov in podobnih zadev?

>Bo treba mal zlobirat vlado z vsem tem kapitalom, ki ga ustvarjamo s kriptovalutami.
Jaz ne ustvarjam nobenga kapitala s temi kriptovalutami. Vsi moji šitkojni padajo.

Sovražim ETH

Sovražim unga moneyskeletona

REEEEEEEEE

dvignt kes, met doma v sejfu. boljs kot dati 30-40% drzavi. ni ji treba vedet de mam ta denar.

Rudarjenje je obdavčeno, trgovanje ni. Pomoje boš moral plačati davek samo na tisti del, ki si ga rudaril, za ostalo imaš pa itak zgodovino trgovanja na borzi.

Haha stari nisi sam. Isto je pri meni.
Samo da sem jst res zajebal. Res.

A še zmer čekirajo na meji? V nasprotnem primeru a nebi enostavno potegnu iz avtomata in se veselo odpelu v avstrijo?

Kaj pa na primer etheremons? Bodo na davčni to razumeli? huehuehue

Verjetno pa padeš v višji rang glede dohodkov, ne?