Why did the ottoman empire take in the iberian jewswhen they got banished?

Why did the ottoman empire take in the iberian jewswhen they got banished?
Also general ottoman empire thread.

Which caliphate was the best in
>military
>science
>economy
>social tolerance

>Why did the ottoman empire take in the iberian jewswhen they got banished?
They did

to reploblate greece

salonica was entirely deserted after the romans were kicked out

They did. Bosnia was full of Spanish Jews, until the Croats killed them all in death camps.

turks are jews. khazars were jews. seljuk was jewish

wh*Tes are subhumans

Should be which beylik would be the most fun to be the bachi bazi of

> Free skilled labor

Why the fuck not?

le ebic turk shib boster :DDDDDDDDDD heh w*et kek good kebab

You mad?
You seem mad
i'll keep making you mad, wh*Te subhuman.

There is a fine line inbetween mad and making fun of someone. But not that I thought a turk would comprehend such a simple thing.

oh were you making fun of me?
i thought you were butthurt screeching
well let me tell you what, wh*Te boy, you indeed were screeching.

yanıyoom diye yazamıyorsun tabii göt yakma sadece türkçenlere özgü, böyle mal mal ilgi orospuluğu yapıyorsun anca :DDD

yanma koççum
yanma ev zencisi

Seküler hamamböceği mahlasım en çok sizin gibileri yakıyor, bol bol beyaz ve avrupaiyim tiradları açıyorum, yabancıalrdan çok götü yanık türkolar yu atıyor bana :DD kesin sende yemlenmişsindir :DDD
Excuse my friend he is a troll, we turks are white and european

>göt yaguyom xDDDD
yoo ben seni daha önce expose etmiştim göt yaguyom ayağına gavatlığını justify ediyorsun. avrupalılar da pathetic falan diyor amına koduğumun eziği seni :DDDDDDDDD siktir git görmeyeyim seni burada yoksa anana uçarım buradan lee sin gibi

>yanıyom
expose etmiş :DD bir tek ben yokum aslanım en az 2 kişi var whataspp grubundan sizin gibileri trolleyen bir başkasıdır o :DDD asıl götü yanan sensin burada koçum

Benim götüm bir kere bile yakmadı hep göt yagdum :DDD Hem yabancıalrı hem sizin gibi zenci muamelesi görmekten dellenenleri :DDDD

>yanıyoooom

>bir tek ben yokum aslanım en az 2 kişi var whataspp grubundan
inanmış gibi yapayım belki sevinirsin
koçum daha önce de dedim 2-3 replyli tiradlarına başta zaten yorum yazmıyordum op haklı falan yazmıştım hatta bir kere sonra fark ettim ki sen gavatlığını justify eden self hater bir eziksin. yani trollükle uzaktan yakından alakası yok. bir de "benden binlercesi var" gibi yalan da söylediğini görmeyeyim ananı gözünün önünde sikerim.
>Benim götüm bir kere bile yakmadı hep göt yagdum :DDD Hem yabancıalrı hem sizin gibi zenci muamelesi görmekten dellenenleri :DDDD
2-3 replyli tiradlarınla kimseyi yakmıyorsun koçum dediğim gibi sen self hater bir eziksin. senin postlarını zencipostingi başlatmadan önce de görmüştüm güney amerikalılara ortalama boyumuz 185 hepimiz akdenizliyiz diye kendini kanıtlamaya çalışıyordun. kaçar mı benden bunlar koçum?
göt yakmak dediğin polde her tiradına 100+ reply gelmesi, tiradlarının çoğunun göt yangınından silinmesi, silinmeyen tiradlarına auto sage atılması, ZENCİposting'le başa çıkamayan modların rangeban atmasıdır. 2-3 replylik tiradlarınla anca kibrit yakarsın :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Koçum bizim götümüzü kimse yakamaz (yakabilecek tek insan onurçektir o da fakültedaş ve servisdaşlarıyla yaptığı arkadaşlıklardan, evet), biz merti ketleyen karanlık tayfadanız, sizin havanız bize yetmez :DD sizden önce biz vardık, şimdi siktir git çopurosun tahtasına bir daha seni burada görmeyeceğim :DDD

fugg yanlış cevabladum :DDD**fazla yapma natalcayı banlar :D**

yanma koççum şu kendini b*Yaz sanma gavatlığından (ki b*Yazsan bile ZENCİposting yapabilirsin) sıyrıl az adam ol

Koçum bana bu goetik iblisliklerin sökmez, sizin de kafanıza vura vura türkoların beyaz ve avrupai olduğunu öğreticez, istediğiniz kadar götünüzü yakın :DDD sike sike kabulleneceksiniz her gün tirad açacağız burada. İnsanları eğitmek lazımdır :DD

2-3 replyli tiradlarınla iyi eğlenceler o zaman tiradların ciddi tartışma tiradlarına dönerse eline alacağını şimdiden tembihliyorum.

>2-3 reply
Koçum gavurlardan çok sizin gibi götü yanıklar akıtıyor tiradı :DD bi bakıyorum 50 türko evzencüsüü evzencüsüü diye yanmış :DD Ciddi tartışma diyor bide keeek :DDDDD

Hadi gittim byee :DD
veya dur birazdan devlet bale opera resmiyle we turks are european tiradı açayımda damla oraya :DDD

2-3 reply aldığını zaten biliyorum koçum kimi kandırmaya çalışıyorsun o minik beyninle? 50 reply aldım diyor bir de kek :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDanana döner tekme atmadan şimdi uza buradan çoluğunu çocuğunu camdan aşağı atarım. koduğumun tecavüzbebeği seni