Winter clothing for Serbian holiday?

Sorry, didn't know whether to post this in /trv/, /adv/, or Veeky Forums, but I figured start here first.

I'm visiting distant family for 3 weeks in Serbia and I want to make a good impression, but all I own are old clothing from when I was a fat beachbum slob. It's gonna be as cold as shit over there, I'm gonna be there for 3 weeks, and pretty much everything I own is a short sleeve t-shirt with cargo shorts and sandals. I have absolutely no fashion sense; add on top of that that I've never been on a trip this long, in Serbia, or even seen much could weather before and I'm like 400% lost.

Would anyone be able to detail some kinda shopping list to follow for a 3 week trip to the Serbian cities and towns? How many pairs of pants/shirts/shoes, what types for which situations, coats/jackets needed, etc, and where possibly I can get it all for a decently low price? Whatever I can't buy with what little money I have I'm probably going to borrow from my dad's big-ass closet.

Other urls found in this thread:

youtu.be/kxpUiDdF6PA?t=11
youtube.com/watch?v=BJvWqlH3H-U
youtube.com/watch?v=_Q7dxfAmmUM
youtube.com/watch?v=ESe0kU8A_jA
youtube.com/watch?v=S7GItYM9a70
youtube.com/watch?v=CbbJ8C3-tTo
youtube.com/watch?v=aulb_3mAyZU
twitter.com/NSFWRedditGif

are u a guy or a girl?

Head to toe in adidas obviously.

Oh sorry, I'm a 6'1 man, about 240 lbs.

The temptation is strong, gf is daring me to.

are you living abroad? then dress up like you made lots of money and hook up the Biljanas in the turbofolk discoteque

just fucking buy uniqlo and wear heattech under it

I'm from Miami. Biljanas?

kek i'm from serbia and wear whatever you want (as long as its not too eccentric) 95% of ppl here dont care too much about fashion

IDEMO JAKO

идeм ти мaми нa пичкy oјca

šta retarde verovatno nosiš patike iz baza a u grupi si sneakers market balkan mainline ricks u životu nisi video

N O V I S A D
O
V
I
S
A
D

Memes aside, this is what actual lowlife wears nowadays

forgot pic, jesus

Having been to the hell that is former Yugoslavia I can only give you one tip: don't dress like anything that can be perceived as a homosexual. aka don't be Veeky Forums for 3 weeks.

better wear some thermal underclothes. I'd aim for coat/jacket/long sleeved shirt + long johns under that.

You're better off aiming for super warm and then removing layers.

дpyжe јeл paзyмeш иpoнијy
и нe ниcaм ни y тoј гpyпи a нe знaм ни зaштo бих виђao билo штa oд pикa хдд

ne razumem ironiju ne razumem što blejiš na efeju onda stvarno ne razumem ništa ne razumem

Qtip?

cyпep ти јe мoзaк,cтвapнo нe paзyмeш?

pa mogao si mi odmah reći da si peder :))

хeј ти cи пpви пoчeo

bebo

бeбo јecи ли зa ceкc?

samo ako nam se poklapaju omiljeni dizajneri

вepoвaтнo ти јe pик тaкo дa...
јeл мoгy дa бapeм дa глeдaм и дpкaм

ali niko ne želi da te povredi što bežiš

oтaц мe јe тyкao кaд caм биo млaђи пa јe тo peфлeкcнo...

kek

Why did the Albanian flag autofilter into the Serbian flag

'brate' is the 'nigga' of Serbia/Croatia

uwu

uzmes brt jack daniels dux i to

ide zima
>zla štek kapa
>prti be ge duks
>šuškava najki
>xuaracxe

10/10 fits
+кoмплeт тpeнepкa ca пијaцe и нeкe нeкe paндoм пaтикe

pun šprint kada vidiš džip pun šprint

neka nabudzena cuka i brojanica i jebes brt

>sluša prti be ge

jedini dobar je mikri, ovi ostali su slinave đankoze

to je bila samo faza al mogu da se bijem sa tobom oko moskrijeve genijalnosti ako želiš

>moskrijeva genijalnost

tip je na dopu u svakoj pjesmi i frflja preko bita, totalno razjeban flow, mikri je jedini pravi MC iz te ekipe, em po vjestini em po stejdž presence

>odgledao mikrija kod teše juče slušao prti danas ceo dan
>jekavica

samo air max i kappa trenerke

>cjepidlači jer nisam srbin, a nema konkretnih argumenata

solidna rasprava momak

a sta se prve tocke tice, slusam srpski (i generalno balkanski) hip hop vec dobrih 7-8god, a američki dobrih 10+

БPATE MOJ

brate koji ste vi konjoslavi barem recite gde kupujete odecu da nije zara i h&m

vi se smejete al ti likovi na sebi nose oko iljadu eura

Tebra ako kontas Moskrija kao lika koji ima razjeban flow i i ne uvidjas koliko je zapravo znacajan za domacu scenu i jedna od retkih autenticnih rep persona na ovim prostorima onda jebiga nisi skontao hip hop, jebiga zvuci bas usrano ovako napisano ali ono to je to
Upucajte se

budi malo efej

i ti se upucaj

>nisi skontao hip hop jer se ne slazes sa mojim subjektivnim ukusima u glazbu

Eh dite moje.
Uostalom sta je tako posebno, objektivno gledajući, sa jebenim moskrijem? Dali je ekstra kreativan? Dobar na majku? Genijalni tekstovi / rime? Tip nema niti zanimljivu personu kao recimo Mikri, nego je totalno ofucani đaner koji se jedva dovlacio do studija.

boli me kurac da se upucam prvo pričam sa normijem pa onda ubeđujem HRVATA koga je pregazilo vreme u nešto CAMO ДA БИХ OДPЖAO TPEД CCCC

Da pocnem rika da gotivim?
A dobro pricamo jebiga, jel treba da stavljam posle komentara 'svako ima svoj ukus' ili tako nesto?
Svakako kako ces 'objektivno' da gledas na njega? Taj talas hip hopa je generalno poceo da razumeva i ispoljava teme koje su okosnica hip hopa bez kojih ne bi moglo da se ide dalje
Mikri je generalno dobar deo svoje persone stvarao pod uticajem Moskrija i bio u njegovoj senci do njegove smrti, a ako cenis da je Mikri iz grupe Prti Bee Gee superioran u odnosu na Moskrija iz grupe Prti Bee Gee jer nije bio raspala djana u odnosu na ovog drugog koji jeste bio, onda stvarno ne znam sta da ti kazem nadam se da se zajebavas

ne znam kako neko može da ne gotivi lika sa ovoliko glupom facom

isto kao što te tebe tvoja majka gotivi

moskri je milan mladenović hip hopa

No it's not. It's just "bro".

Da se razumijemo, svi clanovi PBG su djane...
Ne kazem da Moskri nije bio svojevrsna pank / andergraund ikona tadasnje scene, ali sa tehnickog aspekta je totalno sub-par reper, nepovezano s tim da si mozda odrastao uz Prti, cinjenicno nije nista posebno.

Jedini kvalitetni koji trenutno cepa po balkanu iz novije garde je Smoke Mardeljano, ovi ostali se drze za konac

Real talk. Mada, imaš i Hrvata koji odnose tu bumbep scenu, a nova su škola afaik. Samo isprati s kim flowdeep radi. Druga stvar, Balkan je malo širi nego bivša Juga.

Hrvat sam (Istra). Flowdeep je solidan producent (Geralt, Shegspir, Tibor i ekipa)
Triestri / High5 / Kuku$ i te trap kretenarije ne podnosim nikako. Kiša Metaka su jedino teški zajebanti iz tog đira.

Slovenija ima isto zaćuđujuće dobru boom bap underground scenu, njih isto rokam već duži period

Linkuj mi slovenački bumbep. Hvala unaprijed.

youtu.be/kxpUiDdF6PA?t=11

youtube.com/watch?v=BJvWqlH3H-U

youtube.com/watch?v=_Q7dxfAmmUM

youtube.com/watch?v=ESe0kU8A_jA

youtube.com/watch?v=S7GItYM9a70

Čisto par primjera, imaš ih kolko ces...
Cyam mi je među najdražima (zvuči ko Nine - imao par collaba sa Mardeljanom, skupa su bolesni na stejdžu)

Da l' je lik iz ghet spota umočio burek u pavlaku... Jebem li ti sunce božije... Od ovih svih mi je cyam vjerovatno najbolji. Čuo sam ga i prije i podsjeća me malo na onyxe. Hvala na linkovima, moraću istražiti slovenački rep malo više. Uzgred, vi Hrvati imate stvarno super rep scenu.

youtube.com/watch?v=CbbJ8C3-tTo

Cyam roka par pjesma na srpskom takodje (tip je izvorno bosanac, imam ga na fejsu, legenda)

Ma gle, mogla bi bit bolja... Vrhunac je po meni bio krajem 90ih .. Tram11, Nered, Stoka, Big L nastup u ZG-u... Sad je nekako mjesavina izmedu oldskul glava koji pokusavaju i dalje ostat relevantni, totalno andergraund bumbep glave za kojih mozda soma ljudi zna, i mega popularne trap glazbenike kojih svi tinejdzeri slusaju i pustaju po gradu na mobu

Totalni derail threada, OP place doma

OP je peder ionako, ne zna obući jaknu na zimu. Isto da je Srbija Siberija. Shoutout za Istru iz Republike Srpske.

dodji na ljetovanje

shoutout 2 serbia

p u l a

Tesko mi je vjerovati da je netko iz Istra na Veeky Forums lel

pula to je raj

ma svako tolko prodem djir

otkud si?

Ma Pula je tapija

Iz jednog sela odma pored Pule, da ne budem sad previse specifican

supp. cro here. OP go for blue on blue tracksuits.

>pula pack

onu nenormalnu bre. stajling vam je ko zgb predgrade

>Triestri / High5 / Kuku$ i te trap kretenarije ne podnosim nikako. Kiša Metaka su jedino teški zajebanti iz tog đira.

Pula je do nedavno imala prejaku trep scenu, osobno odrastao sam na boombapu 90ih, no Kukusi valjaju i to jako dobro. Treba par pokusaja da ti trep sjedne.daj sansu.

youtube.com/watch?v=aulb_3mAyZU

inb4 GALIŽANA

pula je anderground 4 life, uz to jos i rokamo saundsistem subkulturu (outlook / dimensions po ljeti a po zimi lokalni soundsystem meetups)

pulski hiphop je odvadno izumro, danas eventualno koja shadow mc gaža al tip mi je pre tapija

Lično mislim da nisu loši, no, to nije muzika koju bih svaki dan slušao. Možda čak ni jednom sedmično.

>
>pa mogao si mi odmah reći da si peder :))
Ovo.....zlatno brt

that's a small plastic tea spoon for coffee

>Mardeljano kvalitet
Bože me sačuvaj

Just dress like a war criminal and constantly drink rakija

zabrijavas, predobar je i svaki konc mu je vrh sto se atmosfere tice

yпyцaм ти кeвy oјcAa
јa ти вepoвao ти a ти мe пoгpдним имeнимa нaзивaш

dao sam sve od sebe za nas ti ništa

The only sensible choice

нeмoј бeбo мoлим тe

gutanje kite 123

Ma dobar je Rik indijanac nego ne pravi bas nista posebno, a jebiga ovaj board je bas idiotski
Mozemo da se nadjemo na tome da je Mikri tehnicki bolji reper, ali to ne znaci da je Moskri subpar tehnicki

Solidan je vrlo Mardeljano, ali ima jos kvaliteta, evo Kreso vas je odlican

Postujte nesto jebem vas usta nemoj da umre thread

Sad sam tek vidio. Dosta pogođeno, samo ti fali pederson da bude ona izvorna pulska manga

Nije galižana, više dolje.

Ahh dimension/outlook. Savrseno mjesto za vidjet da nam nije suđeno da preživimo kao rasa. Ja jos uvijek nevjerujem kakve sam ja ljude tamo vidio/upoznao

>OCB
Obavezno

Oči Crvene Boje

I don't know serb/croat so don't get the meme, but why is OCB bad? it is the normal rolling paper the hip crowd in Hungary use

This with adidas tracksuit it if its a formal event.

Bosnia masterrace

muslim

>This with adidas tracksuit it if its a formal event.

You're confusing serbs with ruskis. There is no such word as "gopnik" in serbian dictionary. You failed, faggot. How do you feel now?

It's a meme because lowlife scum smokes weed and they be tripping they're gangstas. Nothing wrong with OCB.

hd

Don't forget the gold chains.

Fažana/Štinjan

A jebiga ima masu tih engleskih đanera al sta se fešte tiče vrh vrhova, još kartu za Đ sredis i bok, tjedan dana zgažen ko govno

Serve have their own versions of gopniks. You're in denial.

Serbs don't have gopniks, they have diesels

I see you're a classic example of autistic person. I said "word". Also, you can't even compare gopniks with serbian wannabe mafia retards. Two different things.

unironically this is how I'm dressed rn so that's probably a good plan

I call you and raise you by pulover u farmerkama